Vítejte na stránkách farmy LINHART, zemědělské firmy, která se zabývá především produkcí, nákupem a prodejem klasických zemědělských komodit.

Sestává ze tří firem – LUMÍR LINHART, MARTIN LINHART, LINHART LUMÍR s.r.o.

Jsme česká firma působící na českém trhu od roku 1991. V dnešní době obhospodařujeme ornou plochu o celkové výměře 1300 ha, kde pěstujeme především PŠENICI, ŘEPKU, JEČMEN, OVES, SOJU a CUKROVOU ŘEPU. Naším cílem je vypěstovat a dodávat produkty, ve které bude mít náš zákazník plnou důvěru. Klademe důraz hlavně na kvalitu zboží, kterou si může zákazník prověřit na základě laboratorních testů firmy ÚKZÚZ Praha. Zároveň můžeme zákazníkovi na vyžádání zaslat vzorky požadovaného produktu. Farma je lokalizována v okolí Mělníka a Mladé Boleslavi. Centrální statek se nachází v Mělnickém Vtelně, přidružené statky v obcích Charvatce a Řepín. Spolu s vlastní produkcí provádíme nákup a prodej rostlinných komodit – především pšenice a řepky. Do obchodního portfolia je rovněž zařazena výroba osevního materiálu – jak pro vlastní potřebu, tak za účelem dalšího prodeje. Sekundárně je přiřazena i živočišná produkce (obchod s prasaty), obchod s uhlím a autobateriemi.

 

HISTORIE

V roce 1991 zakládají Lumír a Jaroslava Linhartovi firmu LUMÍR LINHART v Liblicích. Začínají obhospodařovat celkovou výměru 8 ha. Zabývají se především klasickým zemědělstvím a živočišnou výrobou. Vzorem pro jejich podnikání byl již dědeček p. Linharta – pan Bednář, který ve 20. letech  20. století vlastnil tři obilné mlýny, o které v r. 1939 vlivem politických událostí přišel. V r. 1995 kupují centrální statek v Mělnickém Vtelně, přibývá obdělávaná plocha na celkovou výměru 400 ha. V r. 1999  pronajímají další statek v obci Řepín, přibývá orná plocha na celkovou výměru 550 ha. V r. 2013 je koupen statek v obci Charvatce, celková výměra orné půdy představuje 1300 ha. Po celou dobu podnikání jsou prováděny rozsáhlé rekonstrukce zejména centrálního statku v Měl. Vtelně, je modernizována a rozšiřována strojová mechanizace, zvětšována obdělávaná plocha. V r. 2002 je založena dceřiná společnost – MARTIN LINHART, která se zabývá výrobou certifikovaných osiv a živočišnou výrobou. V r. 2005 je založena druhá dceřiná společnost – LUMÍR LINHART S.R.O., zabývající se obchodem se zemědělskými komoditami a prodejem uhlí.

 

GALERIE